Biblioteka Główna - „Klimatyczne fakty i mity” – wykład dr Szymona Walczakiewicza, #OAWeek

Uniwersytet Szczeciński

Zapraszamy we wtorek (25.10.2022 r.) na godz. 18.00 do Auli w Geocentrum (ul. Mickiewicza 16a, Szczecin) na wykład Pana dra Szymona Walczakiewicza z Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku US pt.: Klimatyczne fakty i mity. 

Wykład odbędzie się w ramach Tygodnia Otwartej Nauki na Uniwersytecie Szczecińskim (24-30.10.2022 r.).

Po wykładzie rozlosowane zostaną m.in. podwójne zaproszenia do kina Helios, koszulki, filiżanki i inne gadżety uniwersyteckie.

Serdecznie zapraszamy!

dr Szymon Walczakiewicz jest adiunktem w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. Wcześniej na tej uczelni ukończył studia geograficzne i uzyskał stopień doktora nauk o Ziemi. Zainteresowania naukowe koncentruje przede wszystkim na zagadnieniach wpływu warunków meteorologicznych na powstawanie groźnych zjawisk atmosferycznych, takich jak burze, opady gradu, intensywne opady deszczu, porywisty wiatr, trąby powietrzne. Pełni także funkcję kierownika Miejskiej Stacji Meteorologicznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz redaktora Biuletynu Meteorologicznego US. Czynnie brał udział w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych. Do jego hobby należy również fotografia ekstremalnych zjawisk pogodowych, przede wszystkim wyładowań atmosferycznych.

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności