Uwaga. Od 21 lipca 2008r. możliwy jest dostęp do baz on-line dla komputerów spoza sieci US. Więcej informacji tutaj.
Dostęp jest możliwy także przez OPAC Katalogu Głównego.
Wszelkie opinie o bazach on-line oraz problemy z dostępem zdalnym prosimy zgłaszać na adres info[at]bg.szczecin.pl
Prośby o związane z przedłużeniem ważności hasła zdalnego dostępu (bramy) należy kierować na adres odsk[at]bg.szczecin.pl
Zapraszamy do korzystania z Multiwyszukiwarki EDS (Ebsco Discovery Service) z platformy EBSCOhost. EDS umożliwia szukanie przez tytuł, słowa kluczowe, autora w bazach online dostępnych w Bibliotece, jak również udostępnionych bezpłatnie przez firmę EBSCO.
Przypominamy użytkownikom o możliwości skorzystania z listy AtoZ (Publication Finder) dzięki której przy jednym wyszukiwaniu znajdowane są wyniki z wielu baz dostępnych w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego.
Adres: http://scitation.aip.org
AIP-Czasopisma elektroniczne wydawane przez American Institute of Physics (AIP) udostępniane są z serwera Scitation należącego do AIP, z archiwizacją na serwerze w ICM. W czasie trwania licencji konsorcjum ma dostęp do 9 tytułów AIP (Applied Physics Letters, Chaos, J. of Applied Physics, J. of Chemical Physics, J. of Mathematical Physics, Physics of Fluids, Physics of Plasmas, Review of Scientific Instruments oraz Physics Today) wraz z pełnym zakresem roczników archiwalnych. Na platformie Scitation znajdują się też streszczenia (baza SPIN) 2.25 milliona streszczeń artykułów z wiodących czasopism fizycznych.
APS-Czasopisma American Physical Society (APS) dostępne są na serwerze APS. W czasie trwania licencji konsorcjum ma dostęp do 7 tytułów APS (Physical Review A, B, C, D i E, Physical Review Letters i Reviews of Modern Physics) wraz z pełnymi archiwami – pakiet PROLA (Physical Review Online Archive) – adres: http://prola.aps.org/).
Do pobrania przewodnik po zasobach platformy Scitation scitation_guide.pdf: scitation_guide
Do celów badawczych polecane jest używanie platformy Scitation. Znajduje się tam 2.25 miliona streszczeń artykułów z wiodących czasopism fizycznych (baza SPIN). Sciation pozwala na: szerokie i różnorodne wyszukiwanie, automatyczne połączenia do i z baz abstraktowych tj.: Scitation record (Citation Links), Citing Article Links, SPIN Database, PROLA, i wiele innych. Porządkuje i udostępnia linki do czasopism (pod warunkiem prenumeraty) również innych wydawców, np. SIAM, ASME, ASCE podstawowe oraz zaawansowane tryby przeszukiwania, a także wybór czasopisma wg listy alfabetycznej czasopism, listy wydawców lub kategorii. Pełna współpraca z RefWorks, EndNote Personalizacja (własne konto) pozwala tworzenie własnej kolekcji pełnotekstowych artykułów, udostępnianie kolekcji innym osobom, dostęp do streszczeń (płatnych) czasopism.
Adres: http://www.alebank.pl
Informujemy, że Uniwersytet Szczeciński bierze udział w ogólnopolskim programie „Bankowość – Finanse – Samorząd – wiedza online”.
Warunkiem uzyskania dostępu do czasopism jest rejestracja na stronie: www.alebank.pl
Adres: http://search.proquest.com/professional/
zawiera dane patentowe ze wszystkich krajów objętych WIPO (http://www.wipo.int/members/en/). Niektóre jej części są generowane jako podbazy dotyczące wybranych krajów, inne – jako bloki.
Dostęp do PQ Patents Global pod poniższym adresem http://search.proquest.com/professional ze wszystkich komputerów Uniwersytetu Szczecińskiego.
Więcej: Baza Patents Global Collection
Adres: http://kangur.uek.krakow.pl
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. BazEkon-adnotowana bibliografia zagadnień ekonomicznych i pokrewnych oparta na zawartości wiodących polskich periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarządzania uniwersytetów, a także instytutów naukowych również pozarządowych.
Rejestruje artykuły z ponad 690 polskich czasopism/serii naukowych od 1992r. Zawiera ponad 74 tys. rekordów. Baza częściowo pełnotekstowa. Bazę współtworzą SGH W-wa, UE-Kraków.
Adres: http://baztech.icm.edu.pl
Baza danych bibliograficzno-abstraktowa o zawartości czasopism technicznych oraz wybranych z nauk ścisłych i ochrony środowiska. Tworzona od 1998 roku przez 22 biblioteki akademickie i branżowe ośrodki informacji naukowo-technicznej. W bazie indeksowane są artykuły z ok. 600 czasopism naukowych oraz wydawnictw własnych uczelni i instytutów naukowo-badawczych. Ogólnodostępna.
Adres: http://baztol.ml.put.poznan.pl/
Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych – zawiera opisy polskich witryn, serwisów, publikacji naukowych i baz danych zamieszczonych w sieci, tworzonych w Polsce, związanych tematycznie z naukami technicznymi.
Adres: http://search.ebscohost.com
Dostęp do kolekcji przez serwer EBSCOhost z wszystkich komputerów US. Lista zakupionych przez US książek ebscohost-books-2015 w formacie pdf.
Adres: http://search.ebscohost.com
Firma EBSCO umożliwia w ramach projektu EIfL Direct dostęp do baz danych z każdego komputera w US. EBSCO Publishing oferuje użytkownikom dostęp online do pakietu podstawowego baz danych w ramach projektu Electronic Information for Libraries Direct – EIfl Direct. Bazy te są dostępne na platformie EBSCOhost i obejmują szeroki zakres dziedzinowy. Do bazy dodano zawartość bazy Academic Search Complete.
Uwaga: Konto możemy założyć jedynie na komputerach będących w domenie Uniwersytetu Szczecińskiego. W polu „nazwa użytkownika” należy podać 13-cyfrowy numer elektronicznej legitymacji.
Rejestracja konta na serwerze EBSCOhost
Adres: http://tiny.pl/gfqrq
Adres: http://search.ebscohost.com
Baza EconLit with Full Text zawiera pełne dane bibliograficzne zawarte w indeksie EconLit oraz ponad 700 czasopism pełnotekstowych z zakresu ekonomii i finansów, w tym czasopisma bez okresu karencji wydawane przez stowarzyszenie American Economic Association.
Lista czasopism pełnotekstowych bez okresu karencji:
Baza zawiera również wiele czasopism pełnotekstowych z zakresu ekonomii i finansów w innych językach niż angielski. Baza obejmuje badania począwszy od 1969 roku we wszystkich dziedzinach ekonomii, w tym rynki kapitałowe, gospodarki poszczególnych krajów, ekonometrię, prognozowanie ekonomiczne, ekonomię środowiska, regulacje państwowe, ekonomikę pracy, teorie monetarne i wiele innych.
Indeks EconLit, opracowany przez stowarzyszenie American Economic Association i zawarty w bazie jest najbardziej znanym źródłem literatury ekonomicznej i używa systemu klasyfikacji według czasopisma naukowego Journal of Economic Literature (JEL) oraz kontrolowanego tezaurusa słów kluczowych do indeksowania 6 typów rekordów: artykuły z czasopism, książki, artykuły zbiorcze z woluminów, dysertacje, dokumenty robocze i pełnotekstowe przeglądy książek z czasopisma Journal of Economic Literature.
Dodatkowe informacje i pełna lista czasopism zawartych w bazie jest dostępna na stronie:
https://www.ebscohost.com/academic/econlit-with-full-text
Adres: https://eiu.bvdep.com
Adres: http://site.securities.com/ch.html?pc=PL
To serwis internetowy zawierający informacje o ponad 80 rynkach wschodzących na całym świecie.
Dla każdego kraju serwis oferuje dostęp do ponad kilkuset źródeł informacji w językach lokalnych oraz w języku angielskim, w tym ponad 540 dla rynku polskiego, zawierających wiadomości finansowe, polityczne, makroekonomiczne, wiadomości ze spółek. W serwisie EMIS dostępne są pełne teksty napływających w trybie ciągłym doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych, sprawozdania finansowe spółek publicznych i niepublicznych, raporty branżowe, notowania giełdowe, statystyki, analizy dane makroekonomiczne uzyskiwane bezpośrednio z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych.
EMIS jest rozwijany przez firmę ISI Emerging Markets od 1994 roku.
EMIS w Polsce jest dostępny w j.ang. lub polskim. Można znaleźć tu istotne informacje, takie jak prognozy, wiadomości, dane rynkowe, finanse przedsiębiorstw, dokumenty analityczne.
http://site.seciurities.com/municipium/ch.html?pc=PL&sv=MUNIC
Baza poświęcona jednostkom samorządu terytorialnego. Serwis udostępnia szeroko zakrojoną wiedzę na temat każdej spośród ponad 2800 jednostek samorządowych tworzących mapę administracyjną Polski.
Na serwis składają się liczne moduły informacyjne wśród nich:
Serwis jest dostępny w języku polskim i angielskim. Został zbudowany z myślą o łatwej, intuicyjnej nawigacji. Zawiera liczne wyszukiwarki, które przyspieszają odnajdywanie i kolekcjonowanie potrzebnych informacji, a także mechanizmy zapamiętywania ustawień, ułatwiające codzienne korzystanie z serwisu.
Baza dostępna z komputerów WNEiZ, WZiEU oraz komputerów BG. Dostęp do bazy danych jest zagwarantowany do końca 2019 roku.
http://site.securities.com/ci/dw.html?pc=PL&sv=EMIS&use=start
Serwis jest skorelowany z innymi produktami ISI, co powoduje jego zorientowanie na rynki rozwijające sie – serwis DealWatch nie posiada informacji o rynkach rozwiniętych – z tym zastrzeżeniem, że inwestorzy z tych krajów dokonujący przejęć na rynkach rozwijających się są oczywiście uwzględniani.
Skoncentrowanie na Emerging Markets ma również zalety – m.in. lepszy dostęp lokalnej informacji oraz głębszy zakres badawczy.
Baza dostępna z komputerów WNEiZ, WZiEU oraz komputerów BG. Dostęp do bazy danych jest zagwarantowany do końca 2019 roku.
http://bck.securities.com/benchmark?sv=BCK&pc=PL
Benchmark jest narzędziem służącym do minimalizacji ryzyka kredytowego, opracowanym we współpracy z analitykami finansowymi. Czerpie dane finansowe przedsiębiorstw ze źródła, jakim jest Emerging Markets Information Service (EMIS). Unikalne funkcje analityczne zawarte w Benchmark czynią z niego doskonałe narzędzie wspomagające decyzje finansowe. Umożliwia ono między innymi weryfikowanie kondycji finansowej spółek, także na tle sektora.
Benchmark prezentuje pełny profil ryzyka kredytowego przedsiębiorstw wraz ze szczegółową informacją finansową, ratingiem i punktami ryzyka. Produkt posiada rozbudowany, lecz łatwy w użyciu interfejs graficzny. Dzięki niemu użytkownicy mają możliwość przeprowadzenia własnych analiz i ocen ryzyka w celu uzyskania rekomendowanej zdolności kredytowej swoich obecnych lub potencjalnych klientów.
Baza dostępna z komputerów WNEiZ, WZiEU oraz komputerów BG. Dostęp do bazy danych jest zagwarantowany do końca 2019 roku.
Adres: https://global.factiva.com
Factiva: serwis tworzony przez Dow Jones company, jeden z najpoważniejszych biznesowych źródeł
informacji dla dużych międzynarodowych przedsiębiorstw o aktualnej sytuacji na rynkach, wynikach giełdowych, raportach spółek.
Factiva.com zapewnia dostęp do informacji z wielu dyscyplin od komunikacji, techniki po językoznawstwo i nauki polityczne. Więcej informacji o produkcie pod poniższym linkiem:
http://new.dowjones.com/factiva/
Adres: http://www.portal.euromonitor.com
GMID (Global Market Information Database) to światowa baza danych statystycznych i marketingowych dostarczająca biznesowej i statystycznej informacji o krajach, rynkach, firmach i konsumentach.
Adres: http://hal.archives-ouvertes.fr/
HAL (Hyper Articles en Ligne) – francuskie multidyscyplinarne archiwum prac naukowych dostępne w systemie open access. Archiwum zawiera głównie (lecz nie tylko) artykuły autorów francuskich, pracujących we Francji, artykuły z czasopism wydawanych we Francji, etc. W tej chwili w Hyper Articles en Ligne zgromadzonych zostało 153 821 dokumentów pełnotekstowych.
HAL jest przeznaczone do składania i rozprzestrzeniania artykułów naukowych publikowanych w czasopismach lub wydawnictwach zwartych lub jeszcze niepublikowanych; rozpraw doktorskich i habilitacyjnych pochodzących z państwowych i niepaństwowych uczelni oraz placówek badawczych zarówno francuskich, jak i zagranicznych.
Ponadto, pod adresem http://www.ccsd.cnrs.fr/spip.php?article41 – przewodnik dla zainteresowanych składaniem prac w archiwum cyfrowym (przewodnik dostępny tylko w języku francuskim).
Adres: http://libra.ibuk.pl/,
Kody PIN zdalnego dostępu z komputerów domowych, czytników i telefonów można otrzymać w Czytelni i Wypożyczalni BG US lub u kierowników bibliotek wydziałowych.
Instrukcja dla użytkowników serwisu libra.ibuk.pl:
Zastosowana w IBUK Libra aplikacja do czytania książek działa w oknie przeglądarki, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ przejście do czytania odbywa się przez pozycję w menu „Publikacje, do których mamy dostęp” lub bezpośrednio z poziomu wybranej książki. Prawidłowe działanie czytnika książek w przeglądarce, zapewniają przeglądarki wspierające standard HTML5 z włączoną osługią Javascript oraz plików cookies.
Lista dostępnych książek dostepneksiazki-BGUS2017
Do pobrania instrukcja aktywacji zdalnego dostępu do kolekcji zakupionej przez BG US na platformie ibuk.pl.
ibuk_aktywacja_pin
Adres: http://www.inforlex.pl
Zawartość merytoryczna INFORLEX Ekspert
Baza dostępna sieciowo w Bibliotekach WNEiZ, WPiA oraz w BG.
Adres: http://www.inforlex.pl
Baza prawno-ekonomiczna INORLEX dostępna ze wszystkich komputerów na WZiEU:
INFORLEX BIBLIOTEKA NET – to codziennie aktualizowana baza wiedzy z zakresu podatków, rachunkowości i prawa. To jedyna oferta na rynku, która łączy tak ogromny zasób wiedzy i usług dodatkowych o charakterze prawnym. Składa się na nią zbiór aktów prawnych, orzecznictwa, interpretacji urzędowych, pism podatkowych, aktywnych formularzy oraz porad prawniczych, artykułów i komentarzy pochodzących z Gazety Prawnej, a także z 20 fachowych tytułów Grupy INFOR PL S.A.
Adres: http://iopscience.iop.org
Kolekcja The Institute of Physics (IOP) obejmuje 70 czasopism z fizyki, dostępnych w wersji elektronicznej wraz z pełnymi archiwami.
Adres: http://www.jstor.org/search/
Zapraszamy do korzystania z kolekcji JSTOR – elektronicznego archiwum czasopism naukowych z dziedziny biznesu oraz językoznawstwa i literatury. Zakres chronologiczny – od końca XIX w. z zachowaniem tzw. „moving wall” (przeważnie wynosi on 3-5 lat od roku bieżącego).
Dostęp do baz z każdego komputera w US.
Adres: http://www.nature.com/nature/index.html
Jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych. Zostało założone w 1869 r. przez Normana Lockyera. Czasopismo posiada od lat jeden z najwyższych wskaźników impact factor ze wszystkich czasopism naukowych wydawanych na świecie. Tygodnik /Nature/ opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz (rzadziej) ścisłych i ekonomicznych. Dostęp obejmuje rocznik bieżący oraz roczniki archiwalne od 1997 r.
NATURE w wersji online dostępne ze wszystich komputerów US.
Adres: http://www.oecd-ilibrary.org/
Jest to unikalna kombinacja wiarygodnych informacji biznesowych, rynkowych prezentowanych w formie czasopism, dokumentów roboczych, tabel, wykresów i danych pierwotnych. Zapewnia dostęp do unikalnej w skali światowej wiedzy i kluczowych zasobów z krajów OECD. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej.
Adres: http://www.persee.fr/web/guest/home
Cyfrowa kolekcja czasopism z nauk humanistycznych i społecznych Persée, tworzona przy współpracy francuskich instytucji naukowych, udostępnia w systemie Open Access francuskojęzyczne (oraz w mniejszej ilości anglojęzyczne) czasopisma naukowe, dysertacje, materiały sympozjalne i publikacje seryjne.
Systematycznie dygitalizowane czasopisma (222 tytuły) pogrupowane zostały w kolekcje dziedzinowe:
Adres: http://www.preqin.com
Preqin Ltd
Do baz można się zalogować na stronie: http://www.preqin.com podając
login i hasło (dostępne u bibliotekarza Oddziale Udostępniania BG i WZIEU).
Baza „Funds In Market” zawiera szczegółowe informacje dotyczące funduszy inwestycyjnych na świecie, przydatne zarówno dla LPs oraz GPs przy np.
identyfikacji trendów gromadzenia środków finansowych oraz wskazaniu potencjalnych możliwości inwestycyjnych. Baza jest także na bieżąco gromadzi informacje o rynku private equity, pośrednikach finansowych, doradcach inwestycyjnych, bankach inwestycyjnych, inwestorach instytucjonalnych, instytucjach akademickich oraz szeregu specjalistów na rynku private equity.
Baza „Infrastructure Online” zawiera informacje na temat rynku infrastruktury na świecie. Baza jest stale aktualizowanym źródłem, które zawiera szczegóły dotyczące wszystkich aspektów tej klasy aktywów, w tym transakcji infrastrukturalnych, menedżerów funduszy, inwestorów strategicznych i nabywców handlowych, jak również profile inwestorów instytucjonalnych.
Adres: http://prola.aps.org
Physical Review OnLine Archive – pełnotekstowe archiwum materiałów publikowanych w czasopismach American Physical Society od 1893 do 2008 r. (wybrane tytuły).
Dostępna ze wszystkich komputerów US.
Adres: http://search.proquest.com/abicomplete?accountid=8086
Baza ABI/INFORM Collection (dawniej ABI/INFORM Complete) dostępna ze wszystkich komputerów Uniwersytetu Szczecińskiego.
to najbardziej wszechstronna baza danych z zakresu ekonomii. Składa się z:
ABI/INFORM™ Collection obejmuje ponad 8500 tytułów czasopism, z czego 7100 pełnotekstowych, bardzo bogaty zbiór raportów takich jak:
Country Reports (Zawierają informacje o 79 krajach, w tym z 20 rynków rozwijających się);
Business Monitor International (zawiera ponad 900 kwartalnych raportów dotyczących 22 dziedzin gospodarki dla szerokiej grupy krajów);
Pogłębione raporty First Research (obejmują 300 branż gospodarki i analizują aktualne tendencje.
Aktualizacja kwartalna);
ISI Emerging Markets (informacja dla ponad 80 nowych rynków, obejmujących między innymi Brazylię, Rosję, Indię, Chiny, Tajlandię, regiony takie jak Europa środkowa i wschodnia, Bliski Wschód, Afryka sub-saharyjska).
Baza składa się ponadto z ekspertyz i analiz nieperiodycznych, ponad 40 000 dysertacji, 165 000 dokumentów roboczych SSRN, najważniejsze gazety, jak The Wall Street Journal czy The Financial Times.
Proquest współpracuje z wydawcami pierwszego szeregu, jak np. MIT Sloan Management Review, Rand Journal of Economics, European Management Review, Springer, Emerald, Cambridge University Press, American Economic Association, inni to: The Economist Intelligence Unit, First Research Reports, Business Monitor International, Oxford Analytica, Oxford Economic Forecasting, ISI Emerging Markets, SSRN Network working papers.
Baza zawiera na zasadzie wyłączności – tygodnik the Economist, dzienniki the Wall Street Journal, the Financial Times. Międzynarodowy zasięg bazy daje badaczom pełny obraz przedsiębiorstw i trendów biznesowych na całym świecie. Baza wyróżnia się unikalnym indeksowaniem i na bieżąco uzupełnianym tezaurusem kluczowych terminów. Rocznie dodawanych jest ponad 100 aktualnych terminów.
Materiały naukowe — w tym czasopisma, dysertacje, dokumenty robocze oraz materiały konferencyjne — oraz pełny zestaw narzędzi, obejmujący praktyczne przewodniki, szablony, formularze, przykładowe biznesplany oraz porady doświadczonych przedsiębiorców w szerokiej gamie formatów — od filmów wideo do pobieranych plików Word i Excel, a także tradycyjnych plików tekstowych i PDF. Zapewnia unikalny i potężny zbiór baz danych — zaprojektowany, by wyposażyć przedsiębiorców w niezbędne zasoby umożliwiające rozwój i badanie własnych idei.
Adres na platformie INFONA: http://www.infona.pl
Adres wydawcy: SCIENCE DIRECT
Baza dostepna z serwera ICM Uniwersytetu Warszawskiego i z serwera wydawcy.
W celu uzyskania pełniejszych informacji radzimy przeszukać bazy na obydwu serwerach. Pełnotekstowa baza oferuje dostęp do 2443 tytułów dotyczących m.in. takich dziedzin jak:
Adres: http://www.sciencemag.org
Oferta bazy obejmuje: – nieograniczony dostęp sieciowy* poprzez Highwire, nowoczesną platformę internetową obsługującą czasopisma wydawane przez stowarzyszenia naukowe w USA
Science Magazine to amerykańskie czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science. Science zostało założone w 1880 roku przez wynalazcę Thomasa Edisona i w 1900 roku stało się organem American Association for the Advancement of Science (AAAS). Podstawowym zadaniem czasopisma jest publikowanie najnowszych, szczególnie doniosłych odkryć w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiałów wiążących się z rolą nauki we współczesnym świecie. Baza dostępna ze wszystkich komputerów US.
Informujemy, że od września 2015 na okres 16 miesięcy do końca roku 2016 wszyscy użytkownicy licencji Science mają zapewniony dodatkowy dostęp na zasadzie testowej do czasopism Science Signaling oraz Science Translational Medicine . Ponadto dostępne jest czasopismo open-access Science Advances .
Adres wydawcy: http://www.scopus.com
Baza dostepna również serwera ICM Uniwersytetu Warszawskiego:
Adres ICM: http://vls2.icm.edu.pl/cgi-bin/sciserv.pl?collection=elsevier
Scopus produkowana przez Elsevier interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Obejmuje ponad 19.500 tytułów publikacji, w tym ponad 18.500 recenzowanych czasopism (z których ponad 1.800 jest dostępnych w systemie Open Access), ponad 400 publikacji handlowych, 300 serii książkowych, 250 sprawozdań konferencyjnych. Baza zawiera 46 milionów rekordów bibliograficznych, z których 25 milionów posiada cytowania sięgające roku 1996, 25 milionów rekordów patentowych, oraz indeksuje 315 milionów naukowych stron www. Ponad połowa czasopism w bazie Scopus pochodzi spoza USA. Scopus jest udostępniany na zasadzie subskrypcji bez prawa archiwizacji.
Lista tytułów polskich do ściągnięcia w formacie xlsx title_list_pl-scopus
Baza dostępna ze wszystkich komputerów US.
Adres wydawcy: http://www.springerlink.com/
Adres ICM Uniwersytetu Warszawskiego: http://vls2.icm.edu.pl/cgi-bin/sciserv.pl?collection=springer
Wielodziedzinowa baza zawierająca czasopisma elektroniczne wydawnictw Springer i Kluwer Academics Publishers. Baza zawiera czasopisma z następujących dziedzin: rolnictwo, technologia żywności, ekologia, medycyna farmakologia, psychologia, filozofia, religia, edukacja, prawo, nauki humanistyczne, technika, matematyka, fizyka, chemia, astronomia, ekonomia. Baza dostępna z każdego komputera w US.
Lista czasopism udostępnionych przez wydawcę: http://vls.icm.edu.pl/zasady/2011/Springer/journals2011_springer.xls.
Adres: http://vlex.com/account/login_ip
vLex jest pełnotesktową bazą prawniczą zawierającą materiały z ponad 120 krajów, dostępnych na unikalnej, kilkunastojęzycznej platformie. Misją vLex jest dostarczenie jak największej liczby publikacji prawniczych z całego świata. Baza umożliwia dostęp z urządzeń przenośnych (smart phone, tablety, e-czytniki).
Zawiera: wyczerpujące dane z 18 krajów; kluczowe informacje z 128 krajów; platforma dostępna w 13 językach; słowniki i narzędzia do tłumaczenia; 62,590.371
dawniej Web of Knowledge
Adres 1: http://isiknowledge.com
Adres 2: http://zatoka.icm.edu.pl/sci/
oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak
Journal Citation Report (JCR),
– która zawiera informacje między innymi o wartościach wskaźnika Impact Factor™
Essential Science Indicators (ESI), prezentującej dane do oceny jakości artykułów
Indeksy cytowań SCIE, SSCI i AHCI są określane wspólnie jako baza Web of Science (WoS) będący częścią WoK.
Indeksy cytowań zawierają abstrakty, pełne informacje bibliograficzne oraz informacje o cytowaniach z czasopism znajdujących się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska), w której około 11.000 czasopism podlega bieżącej indeksacji, w tym dla SCIE – ponad 7100 czasopism od 1900 roku z nauk ścisłych, dla SSCI – ponad 2100 czasopism od 1956 roku z nauk społecznych oraz dla AHCI – ponad 1200 czasopism od 1975 roku z nauk humanistycznych. W bazach SSCI i AHCI indeksowane są dodatkowo wybrane artykuły z czasopism z nauk ścisłych. Każdy rekord w indeksach cytowań zawiera spis publikacji cytowanych w danym artykule oraz cytujących dany artykuł. Specjalny tryb przeszukiwania bazy „Cited Reference Searching” pozwala znajdować cytowania artykułów określonego autora. Baza JCR zawiera ranking cytowalności czasopism, a baza ESI – rankingi cytowalności wiodących autorów, publikacji, instytucji i krajów.
W roku 2015 licencja WoS została rozszerzona o pakiet Citation Connection obejmujący następujące bazy (roczniki 2010-2015):
We wrześniu 2015 została także udostępniona nowa wersja bazy JCR – Essential Science Indicators na zasadzie licencji testowej.
Baza dostępna ze wszystkich komputerów US
Pakiet baz danych produkowanych przez firmę Thomson Reuters
Komplet baz objętych licencją jest udostępniony na platformie Web of Science na serwerze wydawcy.
Adres: http://onlinelibrary.wiley.com
Platforma Wiley Online Library zapewnia dostęp do ponad 4 milionów artykułów z 1500 czasopism. Dostarcza informacji o 9000 książek oraz setkach woluminów wielodziedzinowych materiałów źródłowych obejmujących prace naukowe, protokoły badań laboratoryjnych i bazy danych sygnowanych przez Wiley-Blackwell, Wiley-VCH, Jossey-Bass. Pełna lista czasopism, znajduje się pod adresem http://olabout.wiley.com. Nowy interfejs zapewnia prostą obsługę oraz intuicyjną nawigację rozszerzającą możliwości wyszukiwania.
Licencja Wiley zawiera też 2451 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015 (licencja została rozszerzona od maja 2016), patrz katalog. Elektroniczne wersje książek dostępne w ramach licencji krajowej do nieograniczonego użytku dla instytucji określane są przez Wileya terminem „o-book”
Baza dostępna z każdego komputera US.
Adres: http://community.ebooklibrary.org
World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i około 3 000 000 pełnotekstowych źródeł naukowych – książek i dokumentów elektronicznych w ok. 100 językach (te liczby stale rosną).
Baza składa się nie tylko z najistotniejszych oraz najpopularniejszych monografii, podręczników, słowników, encyklopedii, jak również rozmaitych publikacji rządowych. Pochodzą one z największych światowych bibliotek takich jak: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology ( publikacje unikatowe!!!), New York University, Michigan University, Stanford University. Źródła te zostały przetworzone cyfrowo i są w pełni przeszukiwanie.
Dodatkowo platforma zaopatrzona jest w słowniki i rozmaite narzędzia dla użytkowników, oto niektóre z nich:
Publikacje na platformie World eBook Library nie zawierają żadnych DRM (Digital Rights Management) i występują w formacie PDF, a pliki Audio w formacie MP3. Są kompatybilne z rozmaitymi urządzeniami: iPod/iPad, czytniki ebooków; komputery stacjonarne oraz laptopy;
9:00 - 19:00
09:00 - 14:00