Lex
System Informacji Prawnej LEX zapewnia dostęp do tekstów aktów prawnych publikowanych w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, dziennikach resortowych oraz do tekstów aktów prawa miejscowego jak i projektów ustaw. System zawiera również orzeczenia publikowane w takich zbiorach jak: OSNP, OSNC, OSNKW, ONSA, ONSAiWSA, OTK, zbiorach z orzecznictwem podatkowym, administracyjnym i inne. Ponadto program dysponuje obszerną bibliografią prawniczą zawierającą metryki publikacji zamieszczonych w czasopismach prawniczych, egzemplarzach książkowych oraz Polską Bibliografię PAN z zapisami bibliograficznymi przygotowanymi przez specjalistów z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Dostęp ze wszystkich komputerów Wydziału Prawa i Administracji US poprzez stronę: ip.lex.pl. Z komputerów domowych i urządzeń mobilnych dostępna jest wersja LEX Szkolnictwo Wyższe w tzw. „dostępie zdalnym”.
Lexoteka
To program, który w jednym miejscu gromadzi takie materiały jak:
Aby uzyskać dostęp do bazy, należy zgłosić się po dane dostępowe do Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji im Prof. Stanisława Czepity.
Legalis
System Informacji Prawnej LEGALIS zawiera m. in. teksty aktów publikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim oraz Dziennikach Urzędowych poszczególnych ministerstw, skany dla wszystkich aktów prawnych z Dziennika Ustaw od roku 1918 r. i Monitora Polskiego od 1950 r. oraz Dzienników Urzędowych, orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądów Apelacyjnych, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Antymonopolowego, Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych oraz. Wszystkie akty zamieszczone w programie posiadają metryki, w tym komplet aktów opublikowanych w Dzienniku Ustaw od 1918 r oraz w Monitorach Polskich od 1945 r.
Dostęp ze wszystkich komputerów US poprzez stronę: sip.legalis.pl oraz w tzw. „dostępie zdalnym” , z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.
Legal Source
Baza zawiera pełny tekst najbardziej znanych czasopism naukowych z zakresu prawa i jest autorytatywnym źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. W bazie znajduje się ponad 1.100 czasopism pełnotekstowych, szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z wielu innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych oraz ponad 420 przeglądów prawnych.
Baza zapewnia dostęp do różnorodnych publikacji, o międzynarodowym zasięgu: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych. Jest to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem.
Legal Source obejmuje: prawo administracyjne, prawo antymonopolowe, bankowość, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo karne, planowanie przestrzenne, prawo rodzinne, prawo ubezpieczeniowe, prawo własności intelektualnej, prawo lokalowe, korporacje międzynarodowe, prawo patentowe, poświadczenie autentyczności testamentu, papiery wartościowe, prawo podatkowe, rozporządzenia handlowe i wiele innych.
Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ oraz do wyszukiwarki EDS i jest dostępna z każdego komputera sieci US oraz w tzw. „dostępie zdalnym” , z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.
Wejście do bazy: https://search.ebscohost.com/
Pełna lista tytułów w kolekcji prawniczej: title list
Ars Lege
Największa w Polsce baza testów egzaminacyjnych. Zawiera 65 000 pytań testowych z różnych dziedzin prawa, testy z państwowych egzaminów, akty prawne, wzory pism, umów i kazusy. Serwis skierowany jest przede wszystkim dla osób zdających egzaminy w zawodach prawniczych i około prawniczych.
Dostęp z komputerów znajdujących się w Czytelni Multimedialnej Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji US poprzez stronę www.arslege.pl
Academica
Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna – to innowacyjne narzędzie pozwalające na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.
Dostęp ze stanowiska komputerowego znajdującego się w Czytelni Multimedialnej Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji US
Dziennik Gazeta Prawna
Elektroniczne wydanie Dziennik Gazeta Prawna. Archiwum zawiera wszystkie wydania gazety od 2002 roku do bieżącego numeru.
Dostęp ze stanowisk komputerowych znajdujących się w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji US.
Dzienniki, m.in.: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński
Elektroniczne wydania dostępne ze stanowisk komputerowych znajdujących się w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji US.
Ponadto Czytelnicy Biblioteki Kampusowej Narutowicza PIA mogą korzystać ze wszystkich baz on-line dostępnych na stronie Biblioteki Głównej US, m.in. z baz:
Osoby zapisane do Wypożyczalni, mają również możliwość korzystania z baz on-line udostępnianych na stronie Biblioteki Głównej zdalnie z własnych komputerów. (szczegóły)
9:00 - 19:00
9:00 - 14:00