tytuł

tresc

W bibliotece ze względu na sprawne jej funkcjonowanie i czas przeznaczony na przyjmowanie zwrotów ma zastosowanie wrzutnia RFID. Poprawnie zidentyfikowane pozycje są przyjmowane a informacja o nich przesyłana do systemu bibliotecznego.

Urządzenie umożliwia przyjmowanie książek o każdej porze, również poza godzinami pracy biblioteki. Rozpoznaje zwracane pozycje na podstawie danych zapisanych w etykiecie bibliotecznej RFID wklejonej w książkę i po identyfikacji użytkownika umożliwia przesyłanie tych informacji do systemu bibliotecznego. Aktualizacja informacji na koncie użytkownika przebiega bezzwłocznie. Zwracane pozycje są umieszczane bezpośrednio w wózku z opadającym dnem.

 

W bibliotece z wolnym dostępem czytelnik sam lub z pomocą bibliotekarza znajduje poszukiwaną książkę. Wybrane i wyszukane pozycje można wypożyczyć samodzielnie korzystając z samoobsługowego stanowiska ARFIDO, które pozwala na wypożyczenie kilku woluminów jednocześnie.

Proste w obsłudze urządzenie, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, umożliwia również sprawdzenie stanu konta czytelnika, terminów zwrotów książek i wydrukowanie paragonu potwierdzającego transakcję. Ten sposób wypożyczania jest szczególnie lubiany przez użytkowników.

ARFIDO wdraża również rozwiązania do samodzielnych wypożyczeń, które są przyjazne użytkownikom niepełnosprawnym. Regulowana wysokość półki i monitora umożliwia im samodzielne wypożyczenia. Możliwe jest również przełączenie interfejsu użytkownika na tryb wysoko kontrastowy ułatwiający samoobsługę osobom z wadami wzroku.

Skontaktuj się z nami!


(91) 444-32-23


ul. Cukrowa 8, 71-004 Szczecin
e-mail: biblioteka.cukrowa@usz.edu.pl

Poniedziałek - Piątek

9:00 - 19:00

Soboty zjazdowe

9:00 - 14:00

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności