Biblioteka jest dostępna dla wszystkich czytelników, również niepełnosprawnych. Przy głównym wejściu od ul. Cukrowej 8 umieszczono platformę dla wózków i podjazdy umożliwiające samodzielny wjazd do  biblioteki, w której mieszczą się  Czytelnia i Wypożyczalnia.

Na terenie Czytelni i Wypożyczalni znajduje się winda dostosowana do rozmiarów wózków inwalidzkich. W ogólnodostępnych toaletach o odpowiednio zwiększonej powierzchni zainstalowano pomocnicze uchwyty.

Clover 10 to przenośna lupa elektroniczna z 10-calowym ekranem oraz ze zintegrowanym systemem dwóch kamer HD oferujących powiększony obraz doskonałej jakości oraz trzy tryby przeglądania. Lupa Clover 10 została wyposażona w ekran IPS oraz w dwie kamery o rozdzielczości full HD, zapewniające doskonałą jakość obrazu na wszystkich poziomach powiększenia, zarówno z bliska, jak i z pewnego oddalenia, a także w trybie widoku lustra. Lupa oferuje funkcję linii i masek, funkcję znajdowania oraz 19 kolorów zintegrowanych i 6 uproszczonych. W Clover 10 zastosowano ponadto innowacyjny panel przycisków ułatwiających pracę z urządzeniem oraz wbudowaną podstawkę, stabilizującą lupę podczas czytania i pisania. Wystarczy położyć lupę na dowolnym tekście,aby zobaczyć obraz w znacznym powiększeniu.

Klawiatury ZoomText

Teraz pisanie i korzystanie z klawiatury ZoomText jest szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Klawiatura posiada jeszcze wyraźniejsze napisy na klawiszach, jest bardziej funkcjonalna i przyjazna w użyciu.

Zestaw Sculpt Ergonomic Desktop został zaprojektowany z wykorzystaniem zasad ergonomii — podzielona klawiatura zapewnia nadgarstkom i przedramionom naturalną pozycję, a miękka podpórka dla dłoni daje oparcie nadgarstkom. Wyprofilowany kształt pomaga minimalizować i korygować pronację nadgarstków, która może powodować ból i ograniczoną ruchomość. Naturalnie wklęsły kształt klawiszy odzwierciedla krzywiznę opuszków palców, zapewniając bardziej naturalny sposób pisania. Pochylenie klawiatury do przodu pod odpowiednim kątem sprawia, że nadgarstki spoczywają w prostej, naturalnej pozycji. Również mysz została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie nadgarstka. Dodatkowo przycisk Windows pozwala uzyskać dostęp do menu startowego Windows za pomocą jednego kliknięcia. Zaawansowana konstrukcja myszy Sculpt Ergonomic Mouse maksymalizuje komfort nadgarstków, sprawiając, że przewijanie nie wymaga żadnego wysiłku.

Skontaktuj się z nami!


(91) 444-32-23


ul. Cukrowa 8, 71-004 Szczecin
e-mail: biblioteka.cukrowa@usz.edu.pl

Poniedziałek - Piątek

9:00 - 19:00

Soboty zjazdowe

9:00 - 14:00

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności