Święta Bożego Narodzenia są świetną okazją nie tylko do pojednań, ale też i do nawiązania współpracy.

Wystawa „Kultura Ukrainy” jest efektem współpracy Biblioteki Wydziału Teologicznego i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas w Szczecinie.

Obrzędy, zwyczaje, sztuka, literatura, malarstwo, rękodzieło, etnografia – to wszystko składa się na zjawisko szeroko pojętej kultury.

Stąd też tytuł wystawy, w której każdy z podmiotów i współautorów mógł dać coś od siebie.

Prace plastyczne zaprezentowane na wystawie zostały wykonane przez dzieci rodzin ukraińskich uciekinierów wojennych.

Ozdoby świąteczne wykonali pracownicy Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej również pochodzący z Ukrainy.

Reprodukcje zdjęć prezentują ozdoby, oryginalne stroje i zwyczaje ukraińskie obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

Ekspozycja książek dotycząca architektury, sztuki i postaci ważnych dla Ukrainy pozyskana została
z księgozbioru Biblioteki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wystawę można obejrzeć w hollu Wydziału Teologicznego w godzinach od 8.00 do 16.00 do końca stycznia.

Serdecznie zapraszamy!

(91) 444-14-62 (91) 444-14-61

ul. Papieża Pawła VI nr 2, 71-459 Szczecin
e-mail: biblioteka.teologiczna@usz.edu.pl