Usprawnij każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom ekspertów Clarivate

Znaczenie profili badaczy w Web of Science  Czwartek, 27 kwietnia 2023, godz. 10:00-11 :00 CET
Instytucje badawcze muszą sprawić, aby ich naukowcy byli bardziej widoczni i rozpoznawalni dzięki indywidualnym profilom publicznym, które przedstawiają sedno ich działalności. Ponadto, takie profile są przydatne do wypełniania wewnętrznych systemów informacyjnych zweryfikowanymi i zatwierdzonymi informacjami, niezależnie od tego, czy są to publikacje naukowe, cytowania, recenzje, czy prace redakcyjne w czasopismach. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się wszystkiego o nowych profilach Web of Science Restarcie Profiles, które mogą:- Zwiększyć widoczność Twojej uczelni- Pomagać naukowcom w otrzymywaniu powiadomień, gdy ich prace są cytowane- Pomóc naukowcom zostać zauważonym przez grantodawców i potencjalnych współpracowników- Być zintegrowane z nowym Researcher API (API dla naukowców).
Prowadzi: Dr Klementyna Karlińska-Batres

Web of Science i InCites w praktyce

Selekcja czasopism do Web of Science Core Collection
Wtorek, 25 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET

Dowiedz się, jakie kryteria musi spełniać czasopismo, aby znaleźć się w bazie Web of Science Core Collection i w Journal Citation Reports. Zaprezentujemy Państwu także, dlaczego jednorazowe spełnienie kryteriów nie wystarczy, by utrzymać się w bazie.
Prowadzi: Dr Klementyna Karlińska-Batres

InCites – Wprowadzenie do analiz i wskaźników
Środa, 26 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET

Co liczy się w ocenie dorobku? Jak zbudować własny raport w oparciu o dorobek: uczelni, osoby, grupy autorów czy danego obszaru badawczego? Jakie wskaźniki są stosowane w analizach porównawczych? Na czym polega siła wskaźników znormalizowanych w analizach i raportach? Dołącz do sesji by zobaczyć jak przeprowadzić dogłębne analizy z wykorzystaniem narzędzia InCites Benchmarking & Analytics. Pokażemy także miedzy innymi jak zidentyfikować nowe obszary tematyczne, badaczy i ekspertów, czy szukać funduszy na badania
Prowadzi: Marcin Kapczyński

Przegląd czasopism i wydawców przy wykorzystaniu InCites
Piątek, 28 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET

Zapoznaj się z dorobkiem danego wydawcy, zasięgiem tematyki, otwartym dostępem i wpływem. Jakie metryki pomogą w ocenie i analizie danego źródła. Jak różnią się poszczególni wydawcy i oferowane przez nich tytuły? Jaki udział ma nasza instytucja w portfolio danego czasopism/wydawcy?
Prowadzi: Marcin Kapczyński

Więcej informacji oraz materiałów dostępne na
polskiej stronie Web of Science Group

Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Skorzystaj z przygotowanych sesji na żądanie
!
Niezależnie od tego, czy ominęło Cię nasze poprzednie webinarium potrzebujesz odświeżyć swą wiedzę, czy też czujesz, że potrzebujesz dodatkowych informacji na temat konkretnych narzędzi i funkcji produktów, nasz szeroki wybór seminariów internetowych na żądanie może być doskonałym miejsce. Wybierz swój język, filtruj według interesującego Cię rozwiązania i oglądaj sesję w dowolnym miejscu i czasie.

Obejrzyj nasze webinaria na żądanie

(91) 444-2055

ul. Mickiewicza 64, 71-101 Szczecin