Biblioteka Ekonomiczna serdecznie zaprasza na kolejną, siódmą już odsłonę serii bibliotecznych mikroprezentacji „Śladami naszych przodków”. Ekspozycja poświęcona została mecenasowi nauki, cenionemu w środowisku akademickim naukowcowi, prof. Józefowi Hozerowi. Na mikro – wystawę składają się najważniejsze publikacje, fotografie, notatki, szkice, materiały dydaktyczne i akcesoria hobbystyczne.

Profesor Józef Hozer był autorem ponad 400 pozycji wydawniczych, w tym wielu monografii. Kierował Katedrą Ekonometrii i Statystyki od momentu jej powstania w 1979 r. W 1997 roku został powołany na stanowisko kierownika Dziennych Studiów Doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, a w latach 1998-2000 był kierownikiem Studiów Podyplomowych Master of Business Administration. Jego prace wielokrotnie ukazywały się w prestiżowych czasopismach specjalistycznych między innymi w „Ekonomiście” i „Przeglądzie Statystycznym”. Pod jego kierunkiem setki absolwentów napisało i obroniło prace magisterskie. Jest promotorem 21 prac doktorskich, które wielokrotnie otrzymywały nagrody Ministra Edukacji Naukowej, Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Wojewody etc. Profesor Hozer był laureatem wielu nagród i odznaczeń, w tym pięciu nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz innymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Aktywnie uczestniczył w życiu naukowym jako organizator i uczestnik zjazdów oraz konferencji naukowych. Jego twórczość naukowa i działalność dydaktyczna czynią go człowiekiem Uniwersytetu. Doskonale łączył rolę badacza i nauczyciela akademickiego. Rezultatem tej pracy jest wypromowanie pokolenia badaczy. Biografia naukowa profesora pokazuje, że rola uczonego, pedagoga i organizatora były najważniejszą częścią jego życia. Prywatnie w wolnych chwilach pisał poezję, uwielbiał grać w szachy oraz malować, między innymi autoportrety. Był zafascynowany przyrodą, ale przede wszystkim był zapalonym wędkarzem.

ZAPRASZAMY!

(91) 444-2055