Biblioteka Główna - Historical Abstracts with Full Text na platformie EBSCOhost

Uniwersytet Szczeciński

Zapraszamy autoryzowanych użytkowników do testowania nowej kolekcji w zdalnym dostępie: Historical Abstracts with Full Text na platformie EBSCOhost.

Baza Historical Abstracts with Full Text indeksuje artykuły historyczne z ponad 2300 czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 roku. Zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia. Ta wyjątkowa kolekcja obejmuje ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata (z wyłączeniem USA i Kanady) od XV w. do czasów współczesnych.

Tematyka: historia świata, wojskowa, edukacji, rola kobiet w historii i wiele innych zagadnień związanych z historią.

W Historical Abstracts with Full Text znajdują się m.in. takie tytuły, jak: HISTORY TODAY, Journal of Modern History, Journal of Military History, American Historical Review, Past & Present czy Clio.

history-today-na-strone-ebsco

Lista tytułów: https://www.ebscohost.com/titleLists/30h-coverage.htm

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ i wyszukiwarki EDS i jest dostępna w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp testowy do kolekcji trwa do 30 czerwca b.r.

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności