Biblioteka Główna - Przyjazna biblioteka

Uniwersytet Szczeciński

Jesteśmy biblioteką dostępną dla wszystkich czytelników, również niepełnosprawnych. Przy głównym wejściu od ul. Tarczyńskiego 1 umieszczono platformę dla wózków, umożliwiającą samodzielny wjazd do  biblioteki, w której mieszczą się  Czytelnie.

bezbarier1

Drzwi na piętrach oraz drzwi windy dostosowane są do rozmiarów wózków inwalidzkich. W ogólnodostępnych toaletach o odpowiednio zwiększonej powierzchni zainstalowano pomocnicze uchwyty.

bezbarier2 bezbarier7

Skorzystać ze zbiorów Wypożyczalni można na dwa sposoby – po złożeniu zamówienia książki zostają dostarczone do Oddziału Informacji Naukowej na parterze  – wejście od ul . Tarczyńskiego lub można zamówić i odebrać książki  bezpośrednio w Wypożyczalni, do której prowadzi wejście od wewnętrznego dziedzińca przy ul. Mickiewicza. Znajduje się tam zarówno platforma transportowa, jak i łatwo dostępne stanowisko komputerowe.

bezbarier3 bezbarier6

Z myślą o czytelnikach niedowidzących i niewidomych w Oddziale Informacji Naukowej zainstalowano stanowisko komputerowe, wyposażone w monitor brajlowski, obsługiwany przez wiodący na rynku program Jaws oraz oprogramowanie powiększające (Magic). Znajduje się tam również mówiąca, dwustronnie drukująca pismem punktowym drukarka , umieszczona w wygłuszającej szafce.

bezbarier4

W Czytelni Książek zainstalowano powiększalnik z bogatymi możliwościami – ruchomy blat z opcją blokady, pozytywowe i negatywowe  schematy kolorystyczne, powiększenie do 50x, autofocus, poziome i pionowe prowadnice tekstu na ekranie.

bezbarier5

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności