Biblioteka Główna - Dostęp do Internetu

Uniwersytet Szczeciński

Na terenie Biblioteki Głównej aktywne są punkty dostępowe sieci WiFi.

Lista SSID punktów dostępowych:

POMIESZCZENIE NAZWA SIECI [SSID] SIEĆ
CZYTELNIA KSIĄŻEK, ZBIORY SPECJALNE BGUS_CZYT BIBLIOTECZNA
CENTRUM DYDAKTYCZNO-BADAWCZE NAUK O ZIEMI US
(ul. A. Mickiewicza 16 a)
BGUS_CDBNP

eduroam

BIBLIOTECZNA

UNIWERSYTECKA

Dostęp do strony Biblioteki Głównej, jak i katalogu nie wymaga autoryzacji dla sieci BGUS-CZYT, natomiast jest konieczny kiedy chcemy skorzystać z Internetu. W przypadku sieci BGUS-CZYT wszystkie informacje wymagane do autoryzacji są podane na stronie powitalnej po nawiązaniu połączenia.

W przypadku kiedy jesteśmy w Wypożyczalni BG (BGUS_CDBNP), wymagana jest autoryzacja niezależnie od tego z jakich zasobów chcemy korzystać, czy internetu czy tylko strony lub katalogów Biblioteki Głównej. W tym celu, aby skorzystać z sieci Internet, należy wygenerować hasło dostępowe logując się do swojego konta opac, albo uzyskać dane logowania od pracownika Biblioteki Głównej.

Autoryzacja osoby pragnącej uzyskać dostęp przez wifi u pracownika polega na wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości ze zdjęciem. W przypadku osób posiadających własne konto wystarczy zalogowanie się do niego z komputera w Wypożyczalni i wygenerowaniu sobie hasła dostępu do wifi.

Dostęp do Internetu w ramach usługi eduroam wymaga założenia konta w systemie e-Dziekanat. Szczegóły dot. sposobu konfiguracji sieci, sposobu połączenia, uzyskania konta oraz danych do zalogowania się dla pracowników i studentów Uniwersytetu Szczecińskiego dostępne są na stronie informacyjnej http://eduroam.univ.szczecin.pl/.

 

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności