Biblioteka Główna - 15 czerwca – otwarcie Czytelni Biblioteki Głównej US

Z dniem 15.06.2020 r. (poniedziałek), Czytelnia Biblioteki Głównej US czynna będzie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 900 – 1400.

Zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych w Czytelni BG

1. Korzystanie z Czytelni  Biblioteki Głównej US będzie możliwe wyłącznie w maseczkach i po zdezynfekowaniu dłoni.
  2. Należy wpisać się do zeszytu wraz podaniem roku oraz kierunku studiów (studenci) bądź katedry (pracownicy).
  3. Liczba stanowisk dla czytelników jest ograniczona. Jednocześnie na terenie Czytelni będzie mogło przebywać 6 osób.
  4. Użytkownikom  zaleca się zachowanie bezpiecznej odległości.
  5. Nie będzie możliwości skorzystania z komputerów stacjonarnych i skanera.
  6. Wyłączony zostanie tzw. „wolny dostęp” do księgozbioru, a zamówione pozycje będą podawane przez pracowników Czytelni.
  7. Zamówienia składać należy drogą elektroniczną.
  8. Zamówione materiały będą dostępne dopiero w następnym dniu roboczym.
  9. Przeczytane egzemplarze należy odkładać w wyznaczonym miejscu. Zostaną one poddane kwarantannie. Innym czytelnikom będą udostępniane dopiero w kolejnym dniu pracy Czytelni.

Biblioteka Główna US na bieżąco będzie dostosowywała zasady obsługi Czytelników do sytuacji w bibliotekach oraz na Uniwersytecie Szczecińskim, mogą więc one ulec zmianie. Prosimy o uważne śledzenie komunikatów na stronie BG US.