Biblioteka Główna - Styczeń 2021 z EBSCO

Uniwersytet Szczeciński


Szkolenia online w języku polskim – Styczeń 2021

Nowy Rok – nowe szkolenia. Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych sesjach online w języku polskim, które przygotowaliśmy na styczeń. Szczegóły najbliższych sesji przedstawiamy poniżej, a pełna lista szkoleń dostępna jest >> tu.

Jak przygotować roczne statystki EBSCO? | 13 stycznia 2021 | godz.: 13:30

Styczeń to czas podsumowań minionego roku. Podczas najbliższej sesji przyjrzymy się panelowi administracyjnemu pod kątem generowania rocznych statystyk dla baz danych EBSCO, interfejsów, narzędzia linkującego Full Text Finder czy sposobu logowania.

Jak przetrwać sesję, czyli kilka wskazówek o wykorzystaniu e-książek EBSCO w pracach zaliczeniowych | 15 stycznia 2021 | godz.: 11:00

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z e-książek online, jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach oraz jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach.

Webinarium: „Make This Your Finest Hour: GRACE under pressure” z Johnem Baldonim | 21 stycznia 2021 | godz.: 17:00

Kryzys może wydobyć z liderów to, co najlepsze; muszą oni sprostać wyzwaniu, jakim jest świat wywrócony do góry nogami. Liderzy muszą wykazać się odpornością w obliczu przeciwności losu, zapewnić jasność w czasach niepewności i dawać nadzieję, kiedy strach obfituje. Najlepsi czynią to z zaangażowaniem i wdzięcznością, które odzwierciedlają pokorę, empatię i szacunek dla innych.
*Sesja w języku angielskim
 
Webinarium: „Transforming Science: Using digital archives to uncover new insights into the evolution of science in society” | 14 stycznia 2021 | godz.: 18:00

W ramach tego webinarium historyk nauki dr Alexander Hall z Uniwersytetu w Birmingham omówi, w jaki sposób cyfrowe bazy danych dokumentów historycznych mogą być wykorzystywane przez historyków do generowania nowego spojrzenia na historię nauki oraz jej zmieniające się miejsce i rolę w społeczeństwie. Opierając się na przykładach z archiwum Brytyjskiego Stowarzyszenia Popierania Rozwoju Nauki (BAAS) i związanych z nim zbiorów niedawno zdigitalizowanych w ramach projektu Wiley Digital Archives, dr Hall przedstawi przykłady, które badają, jak sieci i połączenia ujawnione przez archiwum mogą kształtować wyniki na wszystkich poziomach.
*Sesja w języku angielskim
Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności