Biblioteka Główna - Grudzień z EBSCO – zapraszamy na szkolenia online

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji trenerzy z EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

SZKOLENIA W GRUDNIU

Kieszonkowa biblioteka, czyli aplikacja mobilna EBSCO
Data: środa, 2 grudnia 2020 | Godzina: 13:15 | REJESTRACJA

Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

Bazy American Psychological Association (APA) dla studentów psychologii
Data: czwartek, 3 grudnia 2020 | Godzina: 10:30 | REJESTRACJA

Wydawany przez American Psychological Association (APA), zestaw baz danych zapewnia studentom bogatą kolekcję materiałów obejmujących pełne spektrum psychologii i dziedzin pokrewnych. Naukowcy we wszystkich dyscyplinach znajdą użytek z tych zasobów, ponieważ ich treści wykraczają daleko poza nauki behawioralne i obejmują medycynę, biznes, filozofię i inne. Podczas szkolenia przybliżymy zasób baz APA PsycArticles®APA PsycInfo®APA PsycTests® oraz APA PsycBooks®, a praktyczny warsztat oprzemy na licznych przykładach aktualnych zagadnień.

Wyszukiwanie publikacji na nowej liście AZ
Data: Poniedziałek, 7 grudnia 2020 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
Data: wtorek, 8 grudnia 2020 | Godzina: 15:00 | REJESTRACJA

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service™ dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Bazy dla nauk medycznych: MEDLINE® i CINAHL® Database
Data: środa, 9 grudnia 2020 | Godzina: 12:45 | REJESTRACJA

Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazie MEDLINE oraz CINAHL. Te dwie bazy medyczne cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku wyszukiwania w innych popularnych bazach EBSCO.

Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin
Data: czwartek, 10 grudnia 2020 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia dokonamy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokażemy jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.

Tajniki wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost®
Data: poniedziałek, 14 grudnia 2020 | Godzina: 14:30 | REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Bazy EBSCO dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego
Data: wtorek, 15 grudnia 2020 | Godzina: 14:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia przyjrzymy się ofercie baz EBSCO dostępnych dla studentów polskich Akademii Wychowania Fizycznego. Opowiemy o bazie SPORTDiscus™ with Full Text oraz Hospitality & Tourism Complete™. Pokażemy przykłady wyszukiwania publikacji za pomocą listy AZ.

Wyszukiwarka naukowa EDS vs Google – porównanie wyników wyszukiwania
Data: środa, 16 grudnia 2020 | Godzina: 15:00 | REJESTRACJA

Podczas szkolenia dokonamy próby porównania dwóch wyszukiwarek materiałów naukowych: wyszukiwarkę naukową EBSCO oraz Google Scholar. Przyjrzymy się sposobom wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego, opcjom ograniczania wyników, metadanym użytym do opisu materiałów, wykorzystywanym rankingom trafności, które decydują o kolejności występowania wyników na liście.

Korzystanie z e-książek EBSCO
Data: czwartek, 17 grudnia 2020 | Godzina: 12:30 | REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj: Jak dołączyć?