Biblioteka Główna - Przypominamy, że trwa rozliczenie
podatku dochodowego za rok 2022

Uniwersytet Szczeciński

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to wypełniając swój PIT, możecie zarazem zrobić coś dobrego i wesprzeć pociechy naszych pracowników.

Ten niewielki 1,5% od każdego z Was w ostatecznym rozrachunku składa się na bardzo wymierną i bardzo potrzebną pomoc.

Szymon – https://dzieciom.pl/podopieczni/30229

Marta – https://fundacjazlotowianka.pl/podopieczny/mocio-marta-zofia-m123/

To nic nie kosztuje, a świat staje się trochę lepszy.

Szymon Sagan (lat 9) – mistrz ortografii, aktualnie pasjonat kosmosu, zuch 64. Gromady Zuchowej „Świetliki”. U Szymona rozpoznano autyzm w wieku 2 lat. Od tego czasu rehabilitanci pracują nad wypracowaniem umiejętności komunikowania się, pokonaniem zaburzeń integracji sensorycznej, wybiórczości żywieniowej i korekty nieprawidłowego napięcia mięśniowego. Ponadto Szymon pozostaje pod opieką lekarzy specjalistów: psychiatry, neurologa, kardiologa, endokrynologa, reumatologa, alergologa i dermatologa.

Marta Mocio (lat 8) – jej pasją jest śpiew, miłością muzyka. Jeszcze zanim przyszła na świat była obserwowana przez szereg specjalistów. Nie zmieniło się to do dziś. Pozostaje pod czujną opieką poradni ortopedycznej, nefrologicznej, neurologicznej, urologicznej, endokrynologicznej i genetycznej. I to właśnie dzięki poradni genetycznej zdiagnozowano u Marty znaczną delecję w obrębie genu 3p26 oraz duplikację w obrębie genu 2q36. Wady te mają bardzo niekorzystny wpływ na rozwój psychoruchowy. Po trzech operacjach, Marta w wieku 7 lat zaczęła chodzić nieco bardziej samodzielnie, wciąż jednak potrzebuje ortez, które wspomagają jej nóżki. Wymaga wsparcia i pomocy przy każdej niemal czynności.

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności