Biblioteka Główna - Moja, Twoja, Nasza…
XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
8 – 15 maja 2023

Dział Udostępniania Biblioteki Głównej zaprasza:

8 maja,
Z okazji Dnia Bibliotekarza dla Czytelników, którzy wypożyczą książki oraz odpowiedzą na pytanie – czekają nagrody, godz. 9:00-15:00
Czytelnicy mają głos – wybierzcie nowe książki, które zakupimy do biblioteki, godz. 9:00-19:00

9 maja,
Biblioteka w Geocentrum US – zapraszamy na wycieczkę, podczas której pokażemy miejsca na co dzień niedostępne dla Czytelników, godz. 10:00-11:00
Stwórz z nami Newsletter BG, kreatywna praca przy redakcji nowego numeru, godz. 11:00-13:00

10 maja,
Skarby biblioteki – wycieczka po Bibliotece Głównej US, godz. 10:00-11:00
Historia dzieje się na naszych oczach – baza HistoriaUS, godz. 11:00-12:00

11 maja,
Bazy danych w bibliotekach US – kurs obsługi, godz. 11:00-13:00
Bibliotekarze polecają… książki dostępne w Bibliotece Głównej US warte przeczytania, godz. 9:00-18:00

12 maja,
„Optyczna wypożyczalnia” zaprasza, godz. 10:00-11:00
Repozytorium Publikacji i Biblioteka Cyfrowa US w kontekście Open Access, godz. 11:00-13:00

15 maja,
Niespodzianka 🙂
„8 dzień Tygodnia – pamiętajmy o ważnych chwilach”.
Dzień Niezapominajki w Bibliotece Głównej.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odznaczona Medalem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich została była Dyrektor Biblioteki Głównej Mirosława Różycka.

Serdecznie gratulujemy!

Biblioteka Ekonomiczna zaprasza na festyn

Będzie to doskonała okazja do poznania się bliżej, porozmawiania niekoniecznie o książkach, degustowania bibliotekarskich wypieków, ale przede wszystkim do spędzenia miło czasu w gronie znanych być może tylko z widzenia pracowników i studentów Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania.

Nasza inicjatywa oprócz promocji Biblioteki Ekonomicznej oraz integracji środowiska akademickiego ma na celu wsparcie Szczecińskiego Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu RAZEM ŁATWIEJ.

Spotkajmy się 8 maja 2023 r. w holu głównym Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64, w godzinach 10:00-13:00.

Zapraszamy także do obejrzenia kolejnej naszej mikroprezentacji Śladami naszych przodków cz. 2, znajdziecie tu najstarsze, najciekawsze, najzabawniejsze książki oraz inne ciekawostki odkryte zupełnie mimochodem.

Przekonajcie się

Biblioteka Międzywydziałowa

zaprasza Czytelników do podzielenia się swoimi ulubionymi cytatami, sentencjami, wierszami poprzez wpisanie ich do wyłożonej w Informatorium BM (al. Piastów 40B, budynek nr 3 I piętro) przygotowanej księgi.

Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji im. Profesora Stanisława Czepity

w dniu 11.05.2023 w ramach projektu „Street Law” Kliniki Prawa WPiA US istnieje możliwość przeprowadzenia lekcji edukacyjnej w Bibliotece WPiA. Zajęcia zostaną przeprowadzone w oparciu o treść książki „Prawie Bajki” autorstwa Jakuba Skworza. Dedykowane są dla klasy 3 lub 4 szkoły podstawowej. Chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu z Biblioteką.

Biblioteka Wydziału Teologicznego zaprasza na wystawę

Kosmos biblioteki – czyli przestrzeń wiedzy, nauki, wzbogacania wiadomości i poznawania myśli oraz kreacji autorów.

Kosmos biblioteki – czyli przegląd różnorodności typów bibliotek i gromadzonych zbiorów w dziejach historii powszechnej i historii Polski.

Kosmos biblioteki – czyli początki tworzenia i rozwój skarbnic wiedzy i dbałość o nie – niezaprzeczalne dobra narodowe oraz pamiątki intelektualne i wartość humanistyczna, których nie da się zanegować czy zdeprecjonować w żaden sposób.

Biblioteka przypomina o trwającej akcji rozdawniczej pt. Książka za darmoszkę.

Na miłośników książek czeka ok. dziesięciotysięczny zbiór książek i publikacji naukowych pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Oferujemy pozycje o charakterze religijnym i teologicznym, lektury szkolne, powieści, dokumenty historyczne i faktograficzne, biografie, słowniki, encyklopedie i wiele innych. Pośród publikacji naukowych Wydawnictwa Naukowego US dominują tytuły w ujęciu psychologicznym, pedagogicznym i socjologicznym.

Książki można przygarniać w nieokreślonych ilościach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.