Biblioteka Główna - Spotkanie autorskie
prof. Ilse Nagelschmidt

Serdecznie zapraszamy 23 maja (wtorek) o godz. 17.30 do Biblioteki Międzywydziałowej (al. Piastów 40B, bud. 3) na spotkanie z prof. Ilse Nagelschmidt, znaną lipską germanistką, literaturoznawczynią, od 2021 r. visiting professor w Uniwersytecie Szczecińskim.

Spotkanie poświęcone będzie książce „Christa Wolf-Handbuch: Leben – Werk – Wirkung”. Niemiecka badaczka skupiła się w niej na twórczości Christy Wolf – jednej z najwybitniejszych współczesnych pisarek niemieckich.

Spotkanie (w języku niemieckim) poprowadzi dr Ewa Hendryk.

Przy tej okazji zachęcamy do zapoznania się z życiem i twórczością pisarki Christy Wolf. Wszystkie dostępne w Bibliotece Międzywydziałowej utwory autorstwa Christy Wolf, a także publikacje krytyczno-literackie na temat autorki wyeksponowaliśmy na regale wystawienniczym w Wypożyczalni (II piętro).