Biblioteka Główna - Julia Fiedorczuk
spotkanie autorskie
w Bibliotece Międzywydziałowej

Uniwersytet Szczeciński

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Julią Fiedorczuk wokół książki „Dom Oriona”, które odbędzie się 10 kwietnia (środa), o godz. 17:00 w Bibliotece Międzywydziałowej US.

Organizatorzy:

Rękoskrzydli – Koło Naukowe Literaturoznawców US

Instytut Literatury i Nowych Mediów US

Mówiłaś o sobie przekornie, że jesteś nikim, bo właśnie tak Odyseusz przedstawił się Polifemowi (który był cyklopem), dzięki czemu zyskał nad nim przewagę. Powtarzałaś, że nie chcesz być „kimś” bo musiałabyś przestać być nikim, a to zbyt wielka – śmiertelnie wielka – cena.

Wróciło straszliwe zmęczenie. Nie było to zwykłe zmęczenie po trudnym dniu, tygodniu czy miesiącu – był to stan ciężkiego uszkodzenia wszystkich sił witalnych przez lata absurdalnej walki, której motywy aktualnie mi umykały. Od bardzo, bardzo dawna, a właściwie to przez większość dorosłego życia, łudziłam się, że jest to przejściowe, że już za moment, po nadrobieniu jakichś jeszcze zaległości, po odhaczeniu tego czy innego tematu, będę mogła złapać oddech; że jeśli wysilę się jeszcze trochę, to dotrę do jakiegoś lepszego miejsca i tam się zatrzymam. Oczywiście nic podobnego nawet nie majaczyło na horyzoncie.

Cytaty z książki „Dom Oriona”

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności