Biblioteka Główna - Wykład prof. Ilse Nagelschmidt
poświęcony literaturze NRD
w Bibliotece Międzywydziałowej

11 czerwca, we wtorek, o godz. 17.30 w Bibliotece Międzywydziałowej US (al. Piastów 40B, bud. 3) odbędzie się spotkanie z prof. Ilse Nagelschmidt, znaną lipską germanistką, literaturoznawczynią, od 2021 r. visiting professor w Uniwersytecie Szczecińskim. Wykład w języku niemieckim poświęcony będzie literaturze NRD ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Wolfa Biermanna i Güntera Kunerta. Spotkanie poprowadzi dr Ewa Hendryk.

Serdecznie zapraszamy! 😊

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, gitara i tekst „11.06. wtorek Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny prof. Ilse Nagelschmidt, który odbędzie się w dniu 11.06.2024r. (wtorek) o godz. 17.30 w Bibliotece Międzywydziałowej US (al. Piastów 40B, bud. 3) Literatura NRD między jednością a sprzecznością- ze szczególnym uwzględnieniem pozbawienia obywatelstwa Wolfa Biermanna twór rczości Güntera Kunerta DDR-Literatur in der Differenz zwischen Einheit und Widerspruch mit dem Fokus auf die Biermann-Ausbürgerung Biermann- (1976) und das Schaffen von Günter Kunert Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim Prowadzenie: dr Ewa Hendryk SNIWERSYTEL S-CZECINSIA UNAWERSYTET SZCZECIŃSKI INSTYTUT LITERATURY NOWYCH MEDIÓW UNIWERSYTETS UNWERSYTETSZCZECINSKI SZCZECINSKI WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY”