Biblioteka Główna - E-booki

Uniwersytet Szczeciński

ebooks EBSCOhostAdres: http://search.ebscohost.com

Dostęp do kolekcji przez serwer EBSCOhost z wszystkich komputerów US. Lista książek zakupionych przez US w formacie pdf  ksiazki_US2015.

 

ibukAdres: http://libra.ibuk.pl/,

Kody PIN zdalnego dostępu z komputerów domowych, czytników i telefonów można otrzymać mailowo, wysyłając prośbę o nowy PIN na adres Wypożyczalni BG US: info@bg.szczecin.pl lub telefonicznie pod nr 91 444 24 05 (pn.-pt. 8.00-14.00).

Instrukcja dla użytkowników serwisu libra.ibuk.pl:
Zastosowana w IBUK Libra aplikacja do czytania książek działa w oknie przeglądarki, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ przejście do czytania odbywa się przez pozycję w menu „Publikacje, do których mamy dostęp” lub bezpośrednio z poziomu wybranej książki. Prawidłowe działanie czytnika książek w przeglądarce, zapewniają przeglądarki wspierające standard HTML5 z włączoną obsługą JavaScript oraz plików cookies.

Zakupione pozycje w ramach IBUK Libra, zostały zintegrowane z bibliotecznym katalogiem on-line oraz multiwyszukiwarką EDS.

Lista książek dostępnych on-line do 14 kwietnia 2020 r. : dostepneksiazki-BGUS2019

Lista książek dostępnych on-line od 15 kwietnia 2020 r.: wykaz-publikacji-ibuk-libra-na-rok-2020-2021

Do pobrania instrukcja aktywacji zdalnego dostępu do kolekcji zakupionej przez BG US na platformie ibuk.pl.
ibuk_aktywacja_pin

 

SpringerLinkAdres wydawcy: http://www.springerlink.com/
Adres ICM Uniwersytetu Warszawskiego: http://vls2.icm.edu.pl/cgi-bin/sciserv.pl?collection=springer

W ramach licencji krajowej udostępniane są także archiwa serii książkowych Springera, w tym 17 serii od pierwszego wolumenu do rocznika 2008 oraz dalszych 9 serii z archiwami z lat 1997-2008, w sumie 10558 wolumenów (patrz także lista wolumenów w seriach książkowych)[do załadowania plik 9,4MB Springer_ebooks.xls], a także 16.700 e-książek anglojęzycznych wydanych przez Springera w latach 2004, 2005 i 2009-2011.

WorldBookLibraryAdres: http://community.ebooklibrary.org

World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i około 2 000 000 pełnotekstowych źródeł naukowych – książek i dokumentów elektronicznych w ok. 100 językach (te liczby stale rosną).

Baza składa się nie tylko z najistotniejszych oraz najpopularniejszych monografii, podręczników, słowników, encyklopedii, jak również rozmaitych publikacji rządowych. Pochodzą one z największych światowych bibliotek takich jak: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology ( publikacje unikatowe!!!), New York University, Michigan University, Stanford University. Źródła te zostały przetworzone cyfrowo i są w pełni przeszukiwanie.

Dodatkowo platforma zaopatrzona jest w słowniki i rozmaite narzędzia dla użytkowników, oto niektóre z nich:

  • Wyszukiwanie pełnotekstowe oraz funkcja wyszukiwania zaawansowanego – daje możliwość wyselekcjonowania publikacji o danej tematyce, języku lub w danym formacie (PDF/MP3);
  • Od maja 2013 wbudowany ’translator’-możliwość tłumaczenia pełnych tekstów; Własna półka z książkami;
  • Możliwość publikacji własnych prac na platformie;
  • Możliwość skorzystania z opcji dystrybucji i dygitalizacji źródeł Państwa biblioteki…

 

Publikacje na platformie World eBook Library nie zawierają żadnych DRM (Digital Rights Management) i występują w formacie PDF, a pliki Audio w formacie MP3. są kompatybilne z rozmaitymi urządzeniami: iPod/iPad, czytniki ebooków; komputery stacjonarne oraz laptopy;

 

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności