Biblioteka Główna - „Znalezione w książkach” – galeria z okazji Tygodnia Bibliotek

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”, prezentujemy galerię przedmiotów znalezionych w książkach.

Czego czytelnik zapomniał z nich zabrać, co mógł zostawić celowo, a co mu służyło za zakładkę? Czasem była to ręcznie robiona zakładka, była też zapałka, sreberko po słodkościach…

Biblioteka Kampusowa Cukrowa/Krakowska Hum (dziękujemy za udostępnienie materiałów) odnalazła w książkach wiele „skarbów”: bilety przejazdu różnymi środkami komunikacji, wizytówkę hotelu, ściągi, rysunki, rewersy, notatki, zdjęcia, ulotki, bilety postojowe, los loteryjny „TELETOMBOLA II”, artykuły, pocztówki, kartę pobytu w Domu Nauczyciela, wyniki Dużego Lotka.

W Bibliotece Głównej nieco skromniej ze znaleziskami. Zasuszone kwiaty, liście, rysunek i bilety. Clou stanowi wizytówka z autografem Haliny Auderskiej – prozaiczki, leksykografki i autorki słuchowisk oraz sztuk scenicznych. Biblioteka Wydziału Teologicznego (dziękujemy za materiał) podzieliła się z nami znalezionym w książce rysunkiem, notatkami i ręcznie wykonanymi zakładkami. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Biblioteka Wydziału Teologicznego

Biblioteka Kampusowa Krakowska Cukrowa/Krakowska Hum