Biblioteka Główna - SciFlow – test od 1 listopada do końca bieżącego roku

Uniwersytet Szczeciński

SciFlow to platforma online, która niezwykle upraszcza pracę w związku z pisaniem prac naukowych i publikowaniem artykułów.

Narzędzie ma na celu skrócenie czasu komunikacji i wyeliminowanie frustracji związanych z ponownym formatowaniem wielu wersji rękopisów i plików tekstowych.

Aby uzyskać dostęp do zasobów platformy użytkownicy powinni otworzyć stronę https://sciflow.net/en/usz/start i utworzyć konta przy użyciu adresu e-mail w domenie uczelni.  Zazwyczaj przed lub w pierwszym tygodniu testowania członek zespołu SciFlow przeprowadza pokaz online (w języku angielskim) i dlatego bardzo proszę o wskazanie dni w tym tygodniu i przedziałów czasowych, kiedy osoba decyzyjna i/lub koordynująca dostęp testowy mogłaby w takim spotkaniu online uczestniczyć. Prezentacja może mieć również charakter otwarty i wówczas link do spotkania może zostać przesłany do pracowników naukowych i studentów.

Użytkownik ma do wyboru 300 szablonów czasopism. Pisząc artykuł z SciFlow autor ma pewność, że format jego artykułu odpowiada wymogom danego czasopisma. Istnieje również możliwość dodania własnego szablonu.

SciFlow pozwala na połączenie wybranego narzędzia do zarządzania bibliografią – wówczas wszystkie odnośniki zostaną dodane do bibliografii i sformatowane w odpowiednim stylu jednym kliknięciem. SciFlow obsługuje ponad 8000 stylów cytowania.

Poniżej prezentacja zakończonego sukcesem projektu wdrożeniowego na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze – „How Martin Luther University has improved collaborative writing with SciFlow. Introduction of the online text editor SciFlow for writing academic papers”: SciFlow_CaseStudy_en

13 października br. o godz. 14:00 odbędzie się webinarium: Writing and publishing simplified – how the Forschungszentrum Jülich introduced SciFlow Authoring Platform at the campus

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_DYy7LbJ5Q2mqNIYc72rfsg

27 października br. o godz. 14:00: Simplify academic writing with SciFlow – save time writing a paper or a thesis

https://us02web.zoom.us/j/88043929014?pwd=S3J2d0s3aHQzTjRWNDFxUUE3ZjdEQT09

Why to use SciFlow:

MS Word Import in SciFlow (NASJ Workflow):

SciFlow | The Quick Introduction:

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
sekretariat tel.:

(91) 444 23-61


ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: bg-info@usz.edu.pl, bg-sekretariat@usz.edu.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie | Deklaracja dostępności