Biblioteka Główna - Zakup widoku Szczecina do zbiorów Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego – zrzutka

Szanowni Państwo,

w ubiegłym roku, dzięki Wam oraz wsparciu Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, udało się zakupić do zbiorów specjalnych naszej Biblioteki kilka niezwykle cennych zabytków. Kolekcja uniwersytecka jest coraz ciekawsza, cenniejsza, wyjątkowa.

W tym roku chcielibyśmy poprosić Was o zakup wydanego w Augsburgu widoku Szczecina Friedrich Bernarda Wernera. To piękna, ozdobna, ale i szczegółowa panorama miasta w XVIII wieku, ujętego zza Łasztowni. W naszych zbiorach mamy inny, wielkoformatowy widok Wernera; ten, na który zbieramy, byłby jego uzupełnieniem.

Cena zabytku w niemieckim antykwariacie to 750 euro, do czego należy doliczyć koszty wysyłki oraz ubezpieczenia, stąd kwota, o którą zabiegamy – 3500 złotych.

Z góry dziękujemy za wsparcie i nieustająco zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się z naszymi zbiorami – dawną kartografią i widokami miast pomorskich.

Zróbmy świąteczny prezent społeczności Szczecina!

prof. dr hab. Radosław Skrycki

Link do akcji: https://tiny.pl/cn1c9