Pozdrawiamy!
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego
KSIĄŻKA NIE ZOSTAŁA ZAPROPONOWANA
Wystąpił błąd lub w formularzu zostały użyte zakazane znaki. Prosimy spróbować później, jeżeli problem nie ustąpi, będziemy wdzięczni za zgłoszenie sytuacji w Bibliotece Głównej.
Przepraszamy.
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecinskiego
Rokrocznie od 27 lat w dniach 15 – 29 września organizowany jest w naszym kraju Festiwal Nauki zainicjowany przez Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską oraz PAN. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1997 r.
Podtrzymując tę tradycję Biblioteka Wydziału Teologicznego zorganizowała wystawę publikacji pracowników naukowych obecnych katedr: Katedry Teologii Biblijnej i Historii Kościoła, Katedry Teologii Systematycznej i Katedry Teologii Praktycznej.
Wybrane pozycje pochodzą z księgozbioru Biblioteki.
Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi „Nauka to podróż w przyszłość”.
Miło nam poinformować, że dzięki przychylności Księdza Dziekana Grzegorza Chojnackiego Biblioteka WT zakupiła profesjonalną ladę biblioteczną spełniającą wszelkie wymogi zabezpieczenia danych osobowych czytelników, jak i obsługi czytelników niepełnosprawnych. Zakup lady bibliotecznej jest kolejnym elementem w procesie restauracji biblioteki.
Biblioteka Wydziału Teologicznego US zaprasza do obejrzenia kolekcjonerskiej wystawy pt. ‚Mały Książę w 30 odsłonach’. Prezentowana ekspozycja zawiera wydania Małego Księcia w trzydziestu językach i dialektach świata.
Wystawa zorganizowana została zarówno z okazji Dnia Dziecka, jak i dla podniesienia niezaprzeczalnych, ponadczasowych wartości – przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka, a więc tej szczerości i czystości dziecka, którą powinniśmy pielęgnować w sobie.
Wszystkie egzemplarze pozyskane zostały z prywatnych zbiorów ks. dr. hab. Cezarego Korca.
Ekspozycja jest pierwszą z nowego cyklu wystaw pt. ‚Kolekcje naszych pracowników’.
Wystawa dostępna do końca czerwca od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.
Zapraszamy studentów, pracowników naukowych i pracowników do korzystania z bazy Ibuk. Indywidualny kod dostępu PIN otrzymać można w Bibliotece Wydziału Teologicznego. Kod ważny jest cały rok. Ibuk to oferta ok. 6 tys. publikacji w pełnych tekstach z wielu dziedzin, także z teologii. Zapraszamy do korzystania pod adresem libra.ibuk.pl
Z okazji obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteka (8-15 maja) Biblioteka WT US przypomina o trwającej akcji rozdawniczej pt. Książka za darmoszkę.
Na miłośników książek czeka ok. dziesięciotysięczny zbiór książek i publikacji naukowych pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego.
Oferujemy pozycje o charakterze religijnym i teologicznym, lektury szkolne, powieści, dokumenty historyczne i faktograficzne, biografie, słowniki, encyklopedie i wiele innych.
Pośród publikacji naukowych Wydawnictwa Naukowego US dominują tytuły w ujęciu psychologicznym, pedagogicznym i socjologicznym.
Książki można przygarniać w nieokreślonych ilościach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.
Kosmos biblioteki – czyli przestrzeń wiedzy, nauki, wzbogacania wiadomości i poznawania myśli oraz kreacji autorów.
Kosmos biblioteki – czyli przegląd różnorodności typów bibliotek i gromadzonych zbiorów w dziejach historii powszechnej i historii Polski.
Kosmos biblioteki – czyli początki tworzenia i rozwój skarbnic wiedzy i dbałość o nie – niezaprzeczalne dobra narodowe oraz pamiątki intelektualne i wartość humanistyczna, których nie da się zanegować czy zdeprecjonować w żaden sposób.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Wydział Teologiczny US, II piętro
Biblioteka Wydziału Teologicznego rozszerza swoją ofertę o zbiory specjalne.
Z księgozbioru podstawowego wyodrębniono 363 pozycje książkowe wydane w XIX wieku, które umieszczone zostały w specjalnie zakupionych witrynach.
Cymelia obejmują, oprócz tomów stricte teologicznych i religijnych (Biblii, homilii, żywotów świętych, ewangelii, kazań i mów pogrzebowych), także dzieła dramatyczne (m.in. Woyciecha Bogusławskiego, Johanna Ludwiga Uhlanda, Williama Szekspira), rozmówki językowe, dzieła filozoficzne (m.in. Demokryta, J.J. Rousseau, I. Kanta), eposy (Odyseja, Pieśń o Nibelungach), powieści, kroniki, biografie (m.in. Książę Adam Czartoryski, Św. Augustyn, Św. Franciszek), słowniki, encyklopedie i wiele innych.
Ciekawostką są książki z gramatyki polskiej (gramatyka historyczno-porównawcza), poezje Mickiewicza czy choćby Quo Vadis Sienkiewicza z okresu zaborów.
Księgozbiór prezencyjny zawiera pozycje wydane w latach 1801-1899.
Najcenniejsze druki biblioteki zebrane i wyeksponowane w jednym miejscu stanowią dumę książnicy teologicznej i być może zaczątek do utworzenia w przyszłości działu zbiorów specjalnych.
Języki dominujące w zbiorze to francuski, niemiecki, polski, łacina, greka i angielski.
Zbiór dostępny dla użytkowników na miejscu w Czytelni.