Pozdrawiamy!
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego
KSIĄŻKA NIE ZOSTAŁA ZAPROPONOWANA
Wystąpił błąd lub w formularzu zostały użyte zakazane znaki. Prosimy spróbować później, jeżeli problem nie ustąpi, będziemy wdzięczni za zgłoszenie sytuacji w Bibliotece Głównej.
Przepraszamy.
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecinskiego
Wpisując się w obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do obejrzenia kolejnej części naszych mikroprezentacji, tym razem znajdziecie tu najstarsze, najciekawsze, najzabawniejsze książki oraz ciekawostki odkryte mimochodem.
Z okazji Dnia Bibliotekarza, życzymy Bibliotekarkom i Bibliotekarzom nieustającej fascynacji literaturą oraz aby nasza miłość do książek zarażała kolejnych czytelników.
Dziękujemy społeczności Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania za udany festyn biblioteczny.
w związku ze zbliżającymi się obchodami XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, serdecznie zapraszamy na organizowany przez Bibliotekę Ekonomiczną festyn.
Będzie to doskonała okazja do poznania się bliżej, porozmawiania niekoniecznie o książkach, degustowania bibliotekarskich wypieków, ale przede wszystkim do spędzenia miło czasu w gronie znanych być może tylko z widzenia pracowników i studentów Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Nasza inicjatywa oprócz promocji Biblioteki Ekonomicznej oraz integracji środowiska akademickiego ma na celu wsparcie Szczecińskiego Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu RAZEM ŁATWIEJ.
Spotkajmy się 8 maja 2023 r. w holu głównym Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64, w godzinach 10:00-13:00.
Usprawnij każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom ekspertów Clarivate
Znaczenie profili badaczy w Web of Science Czwartek, 27 kwietnia 2023, godz. 10:00-11 :00 CET Instytucje badawcze muszą sprawić, aby ich naukowcy byli bardziej widoczni i rozpoznawalni dzięki indywidualnym profilom publicznym, które przedstawiają sedno ich działalności. Ponadto, takie profile są przydatne do wypełniania wewnętrznych systemów informacyjnych zweryfikowanymi i zatwierdzonymi informacjami, niezależnie od tego, czy są to publikacje naukowe, cytowania, recenzje, czy prace redakcyjne w czasopismach. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się wszystkiego o nowych profilach Web of Science Restarcie Profiles, które mogą:- Zwiększyć widoczność Twojej uczelni- Pomagać naukowcom w otrzymywaniu powiadomień, gdy ich prace są cytowane- Pomóc naukowcom zostać zauważonym przez grantodawców i potencjalnych współpracowników- Być zintegrowane z nowym Researcher API (API dla naukowców). Prowadzi: Dr Klementyna Karlińska-Batres Zarejestruj się Web of Science i InCites w praktyce
Selekcja czasopism do Web of Science Core Collection Wtorek, 25 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET Dowiedz się, jakie kryteria musi spełniać czasopismo, aby znaleźć się w bazie Web of Science Core Collection i w Journal Citation Reports. Zaprezentujemy Państwu także, dlaczego jednorazowe spełnienie kryteriów nie wystarczy, by utrzymać się w bazie. Prowadzi: Dr Klementyna Karlińska-Batres Zarejestruj się
InCites – Wprowadzenie do analiz i wskaźników Środa, 26 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET Co liczy się w ocenie dorobku? Jak zbudować własny raport w oparciu o dorobek: uczelni, osoby, grupy autorów czy danego obszaru badawczego? Jakie wskaźniki są stosowane w analizach porównawczych? Na czym polega siła wskaźników znormalizowanych w analizach i raportach? Dołącz do sesji by zobaczyć jak przeprowadzić dogłębne analizy z wykorzystaniem narzędzia InCites Benchmarking & Analytics. Pokażemy także miedzy innymi jak zidentyfikować nowe obszary tematyczne, badaczy i ekspertów, czy szukać funduszy na badania Prowadzi: Marcin Kapczyński Zarejestruj się
Przegląd czasopism i wydawców przy wykorzystaniu InCites Piątek, 28 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET Zapoznaj się z dorobkiem danego wydawcy, zasięgiem tematyki, otwartym dostępem i wpływem. Jakie metryki pomogą w ocenie i analizie danego źródła. Jak różnią się poszczególni wydawcy i oferowane przez nich tytuły? Jaki udział ma nasza instytucja w portfolio danego czasopism/wydawcy? Prowadzi: Marcin Kapczyński Zarejestruj się
Więcej informacji oraz materiałów dostępne na polskiej stronie Web of Science Group Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Skorzystaj z przygotowanych sesji na żądanie! Niezależnie od tego, czy ominęło Cię nasze poprzednie webinarium potrzebujesz odświeżyć swą wiedzę, czy też czujesz, że potrzebujesz dodatkowych informacji na temat konkretnych narzędzi i funkcji produktów, nasz szeroki wybór seminariów internetowych na żądanie może być doskonałym miejsce. Wybierz swój język, filtruj według interesującego Cię rozwiązania i oglądaj sesję w dowolnym miejscu i czasie.
06.04.2023 r. (czwartek) – do godziny 15:00 07.04.2023 r. (piątek) – zamknięte dla użytkowników 08.04.2023 r. sobota wolna 10.04.2023 r. (poniedziałek) – nieczynne 11.04 – 12.04.2023 r. (wtorek – środa) do godziny 15:00
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym czytelnikom pogody ducha, zdrowia, radości oraz wszelkiego dobra 🐇
Instytut Ekonomii i Finansów serdecznie zaprasza całą społeczność akademicką na spotkanie z prof. dr Maurice Kamgą, dyplomatą, sędzią, członkiem Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza w randze vice Sekretarza Generalnego ONZ, Prezydenta HITAS, Douala, Kamerun.
Wykład pt. „The ABC of the International Law of the Sea” odbędzie się w dniu 03.04.2023 (poniedziałek), o godz. 11:45-13:30 w s. 127. Spotkanie odbędzie się w j. angielskim.
Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęli: Pan Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego; Pan Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecina oraz Prof. dr. hab. Waldemar Tarczyński, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego Partnerami strategicznymi są: HITAS – Hanseatic Institute for Technology and Applied Sciences oraz SCIEA – Social Capital Initiative for Europe and AfricaPatronat medialny objęło NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego
Biblioteka Kampusowa Mickiewicza EFZ zaprasza na cykl mikro wystaw prezentujących materiały do studiowania, skrypty oraz publikacje znanych pracowników naukowych związanych z Wydziałem, począwszy od czasów Akademii Handlowej aż do chwili obecnej. Przedmioty odnalezione w książkach stanowią urozmaicenie prezentacji, ale także są okazją do pofantazjowania o minionych latach.
Pierwsza z mikroprezentacji zawiera maszynopisy: do nauki j. szwedzkiego, Historii gospodarczej oraz Geografii gospodarczej Polski, wydanych w 1948 r. przez „Akademik” – międzyuczelnianą spółdzielnię mieszczącą się przy ul. Mickiewicza 66. Znajdziecie tam również między innymi: karty egzaminacyjne z 1950 r., przedwojenne kartki z kalendarza, kwit pocztowy z 1932 r., notatki Gerharda Bindemanna.
Niezbędnik Web of Science. Dlaczego Web of Science jest dla mnie ważny?
Twoje konto na Web of Science, kluczowych funkcje platformy Web of Science
Skuteczne budowanie kwerend, wskazówki dotyczące wyszukiwania właściwych informacji
Możliwości dostępu do pełnych tekstów odnalezionych publikacji
Identyfikowanie i analiza wiodących trendów, autorów, źródeł dla wybranej dziedzinie
Profil Autora na Web of Science, zarządzanie własnym profilem
Tworzenie raportów cytowań, główne wskaźniki ich znaczenie
Zapisywanie referencji w programie EndNote
Zastosowanie zgromadzonej literatury w tekście pracy. Szybkie wprowadzanie przypisów i tworzenie bibliografii pracy
Wyszukiwanie i wybór odpowiedniego miejsca do publikacji
Ocena i analiza wybranych czasopism
Cześć druga 15:15–16:15 Krajobraz nauki w obiektywie InCites Benchmarking & Analytics. Prowadzenie analizy i ocena efektywności naukowej.
Określanie i analiza efektywności naukowej krajów, instytucji, wydziałów, autorów
Identyfikacja i wgląd w wiodące dziedziny, dyscypliny i zagadnienia
Poznawanie ekspertów i liderów wewnątrz, jak i poza organizacją
Rankingi akademickie, stosowane metodologie i ich odtworzenie
Ocena i analiza jakości oraz wykorzystania źródeł publikacji
Kto finansuje dane badania naukowe. Struktura fundatorów
Nasze szkolenie zapewni pomocne wskazówki, niezbędne dla rozwoju kariery naukowej. Przedstawimy jak w pełni skorzystać z narzędzi Clarivate na każdym etapie podróży badawczej, począwszy od planowania pracy, pozyskiwania grantów, przez prowadzenie badań, publikację odkryć, po promocję osiągnięć i ocenę rezultatów.